Deprecated: Non-static method DojoLoader::getInstance() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/festivalgr/public_html/festival/plugins/system/dojoloader/dojoloader.php on line 27
International Puppet - Mime Festival of Kilkis - Διεθνές Φεστιβάλ

International Puppet - Mime Festival of Kilkis - Διεθνές Φεστιβάλ

Άρθρα

2015 - Πρόγραμμα Παραστάσεων

  1. Πέμπτη 14 / 05
  2. Παρασκευή 15 / 05
  3. Σάββατο 16 / 05
  4. Κυριακή 17 / 05
  5. Δευτέρα 18 / 05
  6. Τρίτη 19 / 05
  7. Τετάρτη 20 / 05
  8. Πέμπτη 21 / 05
  9. Παρασκευή 22 / 05
  10. Σάββατο 23 / 05
  11. Κυριακή 24 / 05
  12. Δευτέρα 25 / 05
  13. Τρίτη 26 / 05

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΗΜΟΥ ΚΙΛΚΙΣ
(Γ. Καπέτα 17 , δίπλα στο Δημαρχείο)
Βράδυ 19:00

16:00 με 22:00: Έναρξη της 7ης συνάντησης των νέων Ελλήνων Κουκλοπαιχτών

Αυστροελληνική Καπναποθήκη
οδού Παναγιώτου 50
09:00 και 11:00
ΧΩΡΟΣ “ΤΕΧΝΗ”
Σύλλογος ΤΕΧΝΗ του Κιλκίς
09:00 και 11:00

10:00 "Ομάδα Παπαλλάγκι" (Ελλάδα): "Πως να εκπαιδευτείτε από τον δράκο σας"

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ
ΔΗΜΟΥ ΚΙΛΚΙΣ
(Γ. Καπέτα 17, στο Δημαρχείο)
Πρωί  2 παραστάσεις
09:00 και 11:00

09:00 με 13:00: 7η συνάντηση των νέων Ελλήνων Κουκλοπαιχτών. Εργαστήριο για τους συμμετέχοντες με τους "Yanisbel Martinez & Enrique Lanz"
09:00 & 11:00.
MICHELE CAFFAGI (TA-DAA! STUDIO ASSOCIATO ARTISTI PROFESSIONISTI) (Ιταλία) με το έργο "L'OMINO della PIOGGIA"

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΗΜΟΥ ΚΙΛΚΙΣ
(Γ. Καπέτα 17, στο Δημαρχείο)
Βράδυ
19:00

16:00 με 22:00: 7η συνάντηση των νέων Ελλήνων Κουκλοπαιχτών

Στις Πλατείες Από τις 11:00
ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΙΡΗΝΗΣ
Βράδυνες παραστάσεις
μετά τις 21:00 ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ

21:45. Ειρήνη Λάλου με το έργο: «Βιολέτα»
22:00.
"Ο τρελός του Βασιλιά" (Αλέξανδρος Μονοκάνδυλος) με το έργο: "RED & BLACK"

Αυστροελληνική Καπναποθήκη
οδού Παναγιώτου 50
09:00 και 11:00
ΧΩΡΟΣ “ΤΕΧΝΗ”
Σύλλογος ΤΕΧΝΗ του Κιλκίς
09:00 και 11:00

Αυστροελληνική Καπναποθήκη:
09:00 & 11:00 "
Κουκλοθίασο ΠΡΆΣΕΙΝ ΆΛΟΓΆ" (Ελλάδα): με το έργο: "Γοργόνα , γοργονίτσα"

Σύλλογος ΤΕΧΝΗ:
19:00
PEZ LIMBO (Asociación Pez Limbo Kultur Elkartea, ) (Ισπανία) με το έργο «Lana»

Εκτός του αστικού κέντρο του ΚΙΛΚΙΣ
Σε χωριά του νομού
Πρωινές παραστάσεις
11:00

11:00. "Ξέφρενη Χελώνα" Μουσικό Κουκλοθέατρο (Κορίνα -Αικατερίνη Αθανασούλα), (Ελλάδα): με το έργο: "ΤΟ ΓΑΪΤΑΝΑΚΙ ΤΩΝ ΧΡΩΜΑΤΩΝ !!!"

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ
ΔΗΜΟΥ ΚΙΛΚΙΣ
(Γ. Καπέτα 17, στο Δημαρχείο)
Πρωί  2 παραστάσεις
09:00 και 11:00

09:30 με 13:30: 7η συνάντηση των νέων Ελλήνων Κουκλοπαιχτών

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΗΜΟΥ ΚΙΛΚΙΣ
(Γ. Καπέτα 17, στο Δημαρχείο)
Βράδυ
19:00

15:00-19:00. 7η συνάντηση των νέων Ελλήνων Κουκλοπαιχτών. Εργαστήριο για τους συμμετέχοντες με τους "Yanisbel Martinez & Enrique Lanz"
15:00-19:00. 7η συνάντηση των νέων Ελλήνων Κουκλοπαιχτών. Εργαστήριο για τους συμμετέχοντες με τον Αντώνη Κουτρουμπής
19:00 MICHELE CAFFAGI (TA-DAA! STUDIO ASSOCIATO ARTISTI PROFESSIONISTI) (Ιταλία) με το έργο "L'OMINO della PIOGGIA"

Στις Πλατείες Από τις 11:00
ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΙΡΗΝΗΣ
Βράδυνες παραστάσεις
μετά τις 21:00 ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ

Στην Πλατέια
11:00.
PENTACLOWN (Pasquale Ippolito),(Ιταλία), με το έργο: «Animali da Circo»
12:00
CIRCO LABILE (ASSOCIAZIONE LO SCHIACCIANOCI), (Ιταλία) με το έργο : "O come… Arachide"
13:00
PEZ LIMBO (Asociación Pez Limbo Kultur Elkartea, ) (Ισπανία)) με το έργο «Lana»
17:30. "CIRCO VERTIGO" (Ιταλία) με το έργο : "Kabaret Vertigo"
18:00 CIRCO LABILE (ASSOCIAZIONE LO SCHIACCIANOCI), (Ιταλία) με το έργο : "O come… Arachide"

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ
21:00. Αλέξανδρος Μιχαήλ με το έργο: "ΚΟΜΜΑΤΙ ΓΙΑ 2"
22:00 "Don't panik", (ΙΟΥΛΙΤΑ ΑΣΛΑΝΟΓΛΟΥ), (Ελλάδα): με το έργο: "Έπρεπε να πει 'Οχι!"

Αυστροελληνική Καπναποθήκη
οδού Παναγιώτου 50
09:00 και 11:00
ΧΩΡΟΣ “ΤΕΧΝΗ”
Σύλλογος ΤΕΧΝΗ του Κιλκίς
09:00 και 11:00

Σύλλογος ΤΕΧΝΗ:
18:30.
"Κουκλοθίασο ΠΡΆΣΕΙΝ ΆΛΟΓΆ" (Ελλάδα): με το έργο: "Γοργόνα , γοργονίτσα"
20:00.
Κωστής Ζαιμακης, με το έργο "Ερωτόκριτος"

Εκτός του αστικού κέντρο του ΚΙΛΚΙΣ
Σε χωριά του νομού
Πρωινές παραστάσεις
11:00

17:00: "Εργαστήρι Μεριβη" (Ελλάδα): με το έργο: "ΤΑ ΜΑΓΙΚΑ ΣΕΝΤΟΥΚΙΑ"

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ
ΔΗΜΟΥ ΚΙΛΚΙΣ
(Γ. Καπέτα 17, στο Δημαρχείο)
Πρωί  2 παραστάσεις
09:00 και 11:00

09:30 με 11:00: 7η συνάντηση των νέων Ελλήνων Κουκλοπαιχτών
11:00. Πρόγραμμα ανάδειξης καλλιτεχνών που δρουν στο Κιλκίς "Η Τέχνη" του Κιλκίς με το έργο: "Σκιές Συναισθημάτων... (Σπάζοντας τα Τείχη)"

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΗΜΟΥ ΚΙΛΚΙΣ
(Γ. Καπέτα 17, στο Δημαρχείο)
Βράδυ
19:00

15:00-19:00. 7η συνάντηση των νέων Ελλήνων Κουκλοπαιχτών. Εργαστήριο για τους συμμετέχοντες με τον AKT-UNIMA BULGARIA
16:00. PENTACLOWN (Pasquale Ippolito),(Ιταλία), με το έργο: «Animali da Circo»
18:30. "CIRCO VERTIGO" (ASSOCIAZIONE QANAT) (Ιταλία) με το έργο: "Kabaret Vertigo". Στο δρόμο μπροστά στο Συνεδριακό Κέντρο
19:00 Τελετή έναρξης του φεστιβάλ
19:30 "CIRCO VERTIGO" (ASSOCIAZIONE QANAT) (Ιταλία) με το έργο: "Kabaret Vertigo"
19:45 CIA.ΥTUQUEPINTAS" (ROC PRODUCCIONS BCN SL) (Ισπανία) με το έργο «SUENOS DE ARENA"

Στις Πλατείες Από τις 11:00
ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΙΡΗΝΗΣ
Βράδυνες παραστάσεις
μετά τις 21:00 ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ

Στην Πλατέια
12:00
CIRCO LABILE (ASSOCIAZIONE LO SCHIACCIANOCI), (Ιταλία) με το έργο : "O come… Arachide"
12:45.
PEZ LIMBO (Asociación Pez Limbo Kultur Elkartea, ) (Ισπανία) με το έργο «Lana»
13:30.
"CIRCO VERTIGO" (ASSOCIAZIONE QANAT) (Ιταλία) με το έργο: "Kabaret Vertigo"

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ
21:30.
Κωστής Ζαιμακης, με το έργο "Η ιστορία μιας Κάρας"

Αυστροελληνική Καπναποθήκη
οδού Παναγιώτου 50
09:00 και 11:00
ΧΩΡΟΣ “ΤΕΧΝΗ”
Σύλλογος ΤΕΧΝΗ του Κιλκίς
09:00 και 11:00

Σύλλογος ΤΕΧΝΗ
17:30.
"Εργαστήρι Μεριβη" (Ελλάδα): με το έργο: "ΤΑ ΜΑΓΙΚΑ ΣΕΝΤΟΥΚΙΑ"

Εκτός του αστικού κέντρο του ΚΙΛΚΙΣ
Σε χωριά του νομού
Πρωινές παραστάσεις
11:00

12:00: "Κουκλοθίασο ΠΡΆΣΕΙΝ ΆΛΟΓΆ" (Ελλάδα): με το έργο: "Γοργόνα , γοργονίτσα"

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ
ΔΗΜΟΥ ΚΙΛΚΙΣ
(Γ. Καπέτα 17, στο Δημαρχείο)
Πρωί  2 παραστάσεις
09:00 και 11:00

09:00-13:00. 7η συνάντηση των νέων Ελλήνων Κουκλοπαιχτών. Εργαστήριο για τους συμμετέχοντες με τους "Yanisbel Martinez & Enrique Lanz"
15:00-19:00.
7η συνάντηση των νέων Ελλήνων Κουκλοπαιχτών. Εργαστήριο για τους συμμετέχοντες με τον AKT-UNIMA BULGARIA
09:00 & 11:00.
CIA.ΥTUQUEPINTAS" (ROC PRODUCCIONS BCN SL), (Ισπανία) με το έργο «SUENOS DE ARENA"

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΗΜΟΥ ΚΙΛΚΙΣ
(Γ. Καπέτα 17, στο Δημαρχείο)
Βράδυ
19:00

19:00. State Puppet Theatre of Burgas (Βουλγαρία) με το έργο: «TUMBA LUMBA"

Στις Πλατείες Από τις 11:00
ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΙΡΗΝΗΣ
Βράδυνες παραστάσεις
μετά τις 21:00 ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ

 

Αυστροελληνική Καπναποθήκη
οδού Παναγιώτου 50
09:00 και 11:00
ΧΩΡΟΣ “ΤΕΧΝΗ”
Σύλλογος ΤΕΧΝΗ του Κιλκίς
09:00 και 11:00

09:00 & 11:00. "Εργαστήρι Μεριβη" (Ελλάδα): με το έργο: "ΤΑ ΜΑΓΙΚΑ ΣΕΝΤΟΥΚΙΑ"

Εκτός του αστικού κέντρο του ΚΙΛΚΙΣ
Σε χωριά του νομού
Πρωινές παραστάσεις
11:00

11:00. "Ξέφρενη Χελώνα" Μουσικό Κουκλοθέατρο (Κορίνα -Αικατερίνη Αθανασούλα), (Ελλάδα): με το έργο: "ΤΟ ΓΑΪΤΑΝΑΚΙ ΤΩΝ ΧΡΩΜΑΤΩΝ !!!"

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ
ΔΗΜΟΥ ΚΙΛΚΙΣ
(Γ. Καπέτα 17, στο Δημαρχείο)
Πρωί  2 παραστάσεις
09:00 και 11:00

09.00 & 11.00: State Puppet Theatre of Burgas (Βουλγαρία) με το έργο: «TUMBA LUMBA"

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΗΜΟΥ ΚΙΛΚΙΣ
(Γ. Καπέτα 17, στο Δημαρχείο)
Βράδυ
19:00

19:00: Teatro dei Piedi di Laura KIbel & Veronica Gonzalez (Laura Vaccari) (Ιταλία) με το έργο "Sonata a 4 piedi"

Στις Πλατείες Από τις 11:00
ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΙΡΗΝΗΣ
Βράδυνες παραστάσεις
μετά τις 21:00 ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ

 

Αυστροελληνική Καπναποθήκη
οδού Παναγιώτου 50
09:00 και 11:00
ΧΩΡΟΣ “ΤΕΧΝΗ”
Σύλλογος ΤΕΧΝΗ του Κιλκίς
09:00 και 11:00

09:00 & 11:00 Κωστής Ζάϊμακης, με το έργο "Ερωτόκριτος"

Εκτός του αστικού κέντρο του ΚΙΛΚΙΣ
Σε χωριά του νομού
Πρωινές παραστάσεις
11:00

11:00. "Ξέφρενη Χελώνα" Μουσικό Κουκλοθέατρο (Κορίνα -Αικατερίνη Αθανασούλα), (Ελλάδα): με το έργο: "ΤΟ ΓΑΪΤΑΝΑΚΙ ΤΩΝ ΧΡΩΜΑΤΩΝ !!!"

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ
ΔΗΜΟΥ ΚΙΛΚΙΣ
(Γ. Καπέτα 17, στο Δημαρχείο)
Πρωί  2 παραστάσεις
09:00 και 11:00

09.00 & 11.00: Teatro dei Piedi di Laura KIbel & Veronica Gonzalez (Laura Vaccari) (Ιταλία) με το έργο "Sonata a 4 piedi"

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΗΜΟΥ ΚΙΛΚΙΣ
(Γ. Καπέτα 17, στο Δημαρχείο)
Βράδυ
19:00

19:00: "TRUKITREK" (Βραζιλια & Ισπανια), με το έργο : "JUKEBOX"

Στις Πλατείες Από τις 11:00
ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΙΡΗΝΗΣ
Βράδυνες παραστάσεις
μετά τις 21:00 ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ

 

Αυστροελληνική Καπναποθήκη
οδού Παναγιώτου 50
09:00 και 11:00
ΧΩΡΟΣ “ΤΕΧΝΗ”
Σύλλογος ΤΕΧΝΗ του Κιλκίς
09:00 και 11:00

09:00 & 11:00 GYPSI MOTH (Ιορδανίδου-Γραμματικού Αλεξάνδρα)+ ομάδα γυναικών της UNIMA Woman Commission Project (Darja de Caluwe Producties.) (Ολλανδία - Δανία), : με το έργο: "Eyes, ears & the rest"

Εκτός του αστικού κέντρο του ΚΙΛΚΙΣ
Σε χωριά του νομού
Πρωινές παραστάσεις
11:00

11:00. "Ξέφρενη Χελώνα" Μουσικό Κουκλοθέατρο (Κορίνα -Αικατερίνη Αθανασούλα), (Ελλάδα): με το έργο: "ΤΟ ΓΑΪΤΑΝΑΚΙ ΤΩΝ ΧΡΩΜΑΤΩΝ !!!"

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ
ΔΗΜΟΥ ΚΙΛΚΙΣ
(Γ. Καπέτα 17, στο Δημαρχείο)
Πρωί  2 παραστάσεις
09:00 και 11:00

09.00 & 11.00 : "TRUKITREK" (Βραζιλια & Ισπανια), με το έργο : "JUKEBOX"

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΗΜΟΥ ΚΙΛΚΙΣ
(Γ. Καπέτα 17, στο Δημαρχείο)
Βράδυ
19:00

19:00: ETCETERA TEATRO (Ισπανία): με το έργο "El alma del pueblo"

Στις Πλατείες Από τις 11:00
ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΙΡΗΝΗΣ
Βράδυνες παραστάσεις
μετά τις 21:00 ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ

 

Αυστροελληνική Καπναποθήκη
οδού Παναγιώτου 50
09:00 και 11:00
ΧΩΡΟΣ “ΤΕΧΝΗ”
Σύλλογος ΤΕΧΝΗ του Κιλκίς
09:00 και 11:00

09:00 & 11:00 GYPSY MOTH (Ιορδανίδου-Γραμματικού Αλεξάνδρα) (Ελλάδα) + ομάδα γυναικών της UNIMA Woman Commission Project (Darja de Caluwe Producties.) (Ολλανδία - Δανία), : με το έργο: "Eyes, ears & the rest"

Εκτός του αστικού κέντρο του ΚΙΛΚΙΣ
Σε χωριά του νομού
Πρωινές παραστάσεις
11:00

11:00. "Ξέφρενη Χελώνα" Μουσικό Κουκλοθέατρο (Κορίνα -Αικατερίνη Αθανασούλα), (Ελλάδα): με το έργο: "ΤΟ ΓΑΪΤΑΝΑΚΙ ΤΩΝ ΧΡΩΜΑΤΩΝ !!!"

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ
ΔΗΜΟΥ ΚΙΛΚΙΣ
(Γ. Καπέτα 17, στο Δημαρχείο)
Πρωί  2 παραστάσεις
09:00 και 11:00

09.00 & 11.00: ETCETERA TEATRO (Ισπανία): με το έργο "El alma del pueblo"

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΗΜΟΥ ΚΙΛΚΙΣ
(Γ. Καπέτα 17, στο Δημαρχείο)
Βράδυ
19:00

19:00: TANXARINA (Ισπανία): με το έργο «TROGLODITAS"

Στις Πλατείες Από τις 11:00
ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΙΡΗΝΗΣ
Βράδυνες παραστάσεις
μετά τις 21:00 ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ

Πλατεία Ειρήνης.
17:00.
"Αδελφοί Κουκουμπάγιαν" (ALVARO RAMIREZ MARQUEZ) με το έργο "Αδελφοί Κουκουμπάγιαν"
18:00 MALAS COMPANIAS Zirko Taldea, (Ισοανια) με το έργο "ΤΧΑΤΑΡΡΑ"

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ
21:00.
ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΠΛΕΥΣΙΣ (Ελλάδα) ) με το έργο: "Σώματα και αντικείμενα σε κίνηση"

Αυστροελληνική Καπναποθήκη
οδού Παναγιώτου 50
09:00 και 11:00
ΧΩΡΟΣ “ΤΕΧΝΗ”
Σύλλογος ΤΕΧΝΗ του Κιλκίς
09:00 και 11:00

09:00 & 11:00 Εύη Χατζημητάκου (Ελλάδα): με το έργο: "Μαρούλα"

Εκτός του αστικού κέντρο του ΚΙΛΚΙΣ
Σε χωριά του νομού
Πρωινές παραστάσεις
11:00

10:00 "Ομάδα Παπαλλάγκι" (Ελλάδα): "Πως να εκπαιδευτείτε από τον δράκο σας"

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ
ΔΗΜΟΥ ΚΙΛΚΙΣ
(Γ. Καπέτα 17, στο Δημαρχείο)
Πρωί  2 παραστάσεις
09:00 και 11:00

 

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΗΜΟΥ ΚΙΛΚΙΣ
(Γ. Καπέτα 17, στο Δημαρχείο)
Βράδυ
19:00

18:00. Πρόγραμμα ανάδειξης καλλιτεχνών που δρουν στο Κιλκίς. ΤΣΟΥΒΕΛΕΚΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ - ΙΩΑΝΝΑ με το έργο: "Κύλησε ο Τέντζερης και βρήκε το καπάκι"

Στις Πλατείες Από τις 11:00
ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΙΡΗΝΗΣ
Βράδυνες παραστάσεις
μετά τις 21:00 ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ

ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΙΡΗΝΗΣ
11:00.
GANSO & CIA ("Portal 71, Producciones Culturales, S.L."), (Ισπανία) με το έργο: " Walkman"
12:00.
MALAS COMPANIAS Zirko Taldea, (Ισοανια) με το έργο "ΤΧΑΤΑΡΡΑ"
13:00.
Jessica ARPIN + Mauro Paganini (Ελβετία - Ιταλία)με τ:ο έργο: "Kalabazi"
17:00.
"Αδελφοί Κουκουμπάγιαν" (ALVARO RAMIREZ MARQUEZ) με το έργο "Αδελφοί Κουκουμπάγιαν"

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ
21:00
"PLEFSIS Theatre", (Ελλάδα): με το έργο : "Δε με χωρά ο τόπος / Μήδεια"

Αυστροελληνική Καπναποθήκη
οδού Παναγιώτου 50
09:00 και 11:00
ΧΩΡΟΣ “ΤΕΧΝΗ”
Σύλλογος ΤΕΧΝΗ του Κιλκίς
09:00 και 11:00

Σύλλογος ΤΕΧΝΗ
19:30.
Εύη Χατζημητάκου (Ελλάδα): με το έργο: "Μαρούλα"

Εκτός του αστικού κέντρο του ΚΙΛΚΙΣ
Σε χωριά του νομού
Πρωινές παραστάσεις
11:00

17:00. Jessica ARPIN + Mauro Paganini (Ελβετία - Ιταλία) με τ:ο έργο "Kalabazi"

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ
ΔΗΜΟΥ ΚΙΛΚΙΣ
(Γ. Καπέτα 17, στο Δημαρχείο)
Πρωί  2 παραστάσεις
09:00 και 11:00

11:00 - 12:30. Πολιτιστική Εταιρία Εκπαιδευτικών του Κιλκίς, παρουσιάσουν: "Οι μαθητές του Κιλκίς παρουσιάσουν...". πρόσκληση του Φεστιβάλ στα σχολεία του Κιλκίς για να παρουσιάσουν τις κουκλοπαικτικές τους δημιουργίες στο πλαίσιο του φεστιβάλ.
12:30. ΠΑΡΟΥΣΊΑΣΗ του εργαστηρίου για το Κοινωνικό Θέατρο.
13:00 - 14:30. Συζήτησή: Το κουκλοθέατρο και το θέατρο στην σχολική τάξη.

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΗΜΟΥ ΚΙΛΚΙΣ
(Γ. Καπέτα 17, στο Δημαρχείο)
Βράδυ
19:00

Δρόμο μπροστά στο Συνεδριακό Κέντρο
18:00.
Jessica ARPIN + Mauro Paganini (Ελβετία - Ιταλία) με το έργο: "Kalabazi"

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ
19:00:
Τελετή λήξης του φεστιβάλ
19:30
LUCCHETTINO (Associazione culturale bizz art), (Ιταλία) με το έργο: "Lucchettino Classic"

Στις Πλατείες Από τις 11:00
ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΙΡΗΝΗΣ
Βράδυνες παραστάσεις
μετά τις 21:00 ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ

ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΙΡΗΝΗΣ
11:00.
GANSO & CIA ("Portal 71, Producciones Culturales, S.L."), (Ισπανία) με το έργο: "Walkman"
12:00.
MALAS COMPANIAS Zirko Taldea, (Ισοανια) με το έργο "ΤΧΑΤΑΡΡΑ"
13:00.
"Αδελφοί Κουκουμπάγιαν" (ALVARO RAMIREZ MARQUEZ) με το έργο "Αδελφοί Κουκουμπάγιαν"

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ
21:00.
DROMOCOSMICAS (VYRON KRITON SKOURIS), (Βραζιλία-Ιταλία), με το έργο: "Vagor & Bellavita"

Αυστροελληνική Καπναποθήκη
οδού Παναγιώτου 50
09:00 και 11:00
ΧΩΡΟΣ “ΤΕΧΝΗ”
Σύλλογος ΤΕΧΝΗ του Κιλκίς
09:00 και 11:00

Σύλλογος ΤΕΧΝΗ
17:00.
"Ομάδα Τραμπάλα" (Ζωή Βλάσση) (Ελλάδα) με το έργο: "Σιγά το Πράγμα..."

Εκτός του αστικού κέντρο του ΚΙΛΚΙΣ
Σε χωριά του νομού
Πρωινές παραστάσεις
11:00

 

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ
ΔΗΜΟΥ ΚΙΛΚΙΣ
(Γ. Καπέτα 17, στο Δημαρχείο)
Πρωί  2 παραστάσεις
09:00 και 11:00

09.00 & 11.00: LUCCHETTINO (Associazione culturale bizz art), (Ιταλία) με το έργο: "Lucchettino Classic"

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΗΜΟΥ ΚΙΛΚΙΣ
(Γ. Καπέτα 17, στο Δημαρχείο)
Βράδυ
19:00

19:00. "ΜΑΜΑΚΟΥΚΑ", (Ελλάδα) με το έργο: "φοβάσαι τη σκιά σου?"

Στις Πλατείες Από τις 11:00
ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΙΡΗΝΗΣ
Βράδυνες παραστάσεις
μετά τις 21:00 ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ

 

Αυστροελληνική Καπναποθήκη
οδού Παναγιώτου 50
09:00 και 11:00
ΧΩΡΟΣ “ΤΕΧΝΗ”
Σύλλογος ΤΕΧΝΗ του Κιλκίς
09:00 και 11:00

09 & 11:00: "Ομάδα Τραμπάλα" (Ζωή Βλάσση) (Ελλάδα) με το έργο: "Σιγά το Πράγμα..."

Εκτός του αστικού κέντρο του ΚΙΛΚΙΣ
Σε χωριά του νομού
Πρωινές παραστάσεις
11:00

11:00. DROMOCOSMICAS (VYRON KRITON SKOURIS), (Βραζιλία-Ιταλία), με το έργο: "Vagor & Bellavita"

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ
ΔΗΜΟΥ ΚΙΛΚΙΣ
(Γ. Καπέτα 17, στο Δημαρχείο)
Πρωί  2 παραστάσεις
09:00 και 11:00

09.00 & 11.00 : TANXARINA (Ισπανία): με το έργο «TROGLODITAS"

ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΗΜΟΥ ΚΙΛΚΙΣ
(Γ. Καπέτα 17, στο Δημαρχείο)
Βράδυ
19:00

19:00 GYPSY MOTH (Ιορδανίδου-Γραμματικού Αλεξάνδρα) (Ελλάδα) με το έργο: "Το γύρο της μπουγάδας σε 20 λεπτά"

Στις Πλατείες Από τις 11:00
ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΙΡΗΝΗΣ
Βράδυνες παραστάσεις
μετά τις 21:00 ΣΥΝΕΔΡΙΑΚΟ

 

Αυστροελληνική Καπναποθήκη
οδού Παναγιώτου 50
09:00 και 11:00
ΧΩΡΟΣ “ΤΕΧΝΗ”
Σύλλογος ΤΕΧΝΗ του Κιλκίς
09:00 και 11:00

09 & 11:00: "ΜΑΜΑΚΟΥΚΑ", (Ελλάδα) με το έργο: "φοβάσαι τη σκιά σου?"

Εκτός του αστικού κέντρο του ΚΙΛΚΙΣ
Σε χωριά του νομού
Πρωινές παραστάσεις
11:00

10:00 "Ομάδα Παπαλλάγκι" (Ελλάδα): "Πως να εκπαιδευτείτε από τον δράκο σας"

Developed By Worldwideweb | Kilkis Festival. All rights reserved.

Top Desktop version